Poison Spyder 14-16-020-DC Bumper
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Bumper |
| Description_FAB | 21.9" High From The Top Surface Of The Bumper |
| Description_FAB | 3/16" Plate Steel |
| Description_FAB | Bare Steel |
| Description_FAB | Extends 17.6" Forward From The Front Edge Of The Bumper |
| Description_FAB | Fits 1997 To 2006 TJ Wrangler, Rubicon And Unlimited |
| Description_FAB | No Wider Than The Frame Rails |
| Description_FAB | Stinger Provides Even Better Forward-Roll Prevention |
| height | 13.0 |
| length | 37.0 |
| weight | 47.0 |
| width | 37.0 |