Zone Offroad Products ZONU3020 Zone 2" Rear / Susp. Lift Blocks - 9/16" Pins
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | Zone 2" Rear / Susp. Lift Blocks - 9/16" Pins |
| Description_LAB | 2in Tapered Lift Blocks |
| Description_MKT | These high quality 2" cast iron lift blocks are specially designed to lift the rear of leaf spring trucks. They come finished in a black e-coating and use a tapered design to help improve pinion angle once installed. Uses 9/16" pin size. Sold in pairs. |
| Description_SHO | 2" Lift Blocks |
| height | 5.0 |
| length | 6.5 |
| LTL | N |
| weight | 10.8 |
| width | 5.5 |