Zone Offroad Products ZONT8N Zone 4" Suspension Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Adjustable | No |
| Back Spacing | 4.5" |
| California Proposition 65 | ! WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 2005-2020 Toyota Tacoma 3in Rear Block Kit |
| Description_DES | 2005-2020 Toyota Tacoma Box Kit (1of3) |
| Description_DES | 2016-2020 Toyota Tacoma Box Kit (2of3) |
| Description_DES | 2016-2020 Toyota Tacoma Box Kit (3of3) |
| Description_DES | Nitro- 26.50 x 15.60 x 2-3/8 - S1/EB1 |
| Description_DES | Zone 4" Suspension Lift Kit |
| Description_LAB | 2016-2020 Toyota Tacoma 4in Front/3in Rear Lift Kit w/ Nitro Shocks |
| Description_MKT | Take your Tacoma to new heights with this 4" lift kit from Zone Offroad. Kits include everything needed from high strength crossmembers and steering knuckles to strut spacers and rear block kit to level out the stance. Get the look, performance, and capability your truck deserves with clearance for up to 33" tires. |
| Description_SHO | 4" Lift Kit |
| finish | Powdercoat |
| weight | 196.05 |
| Wheel Size | 18 x 9 |