Zone Offroad Products ZONT1209 Zone 2" Lift Rear Block & U-Bolt Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Adjustable | No |
| Back Spacing | Stock |
| California Proposition 65 | ! WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| Description_ASC | Std Cab / Short Box?: Standard cab short bed models may experience driveline vibrations if installing optional rear lift blocks. |
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | Zone 2" Lift Rear Block & U-Bolt Kit |
| Description_LAB | 05-15 Toyota Tacoma 2in Rear Kit |
| Description_MKT | The quick and easy way to get the look you want for your 2005-2020 Toyota Tacoma. This 2" Rear Block Lift Kit is a no-brainer upgrade. It’s easy to install and Includes heavy-duty blocks and u bolts for the back, which gives you room to fit 265/75 tires. |
| Description_SHO | 2" Lift Kit |
| finish | e-Coat |
| height | 6.0 |
| length | 14.5 |
| LTL | N |
| weight | 16.8 |
| Wheel Size | Stock |
| width | 6.5 |