Zone Offroad Products ZONJ9330 Suspension Body Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_ASC | Fitment: Does NOT fit automatic transmissions. |
| Description_DEF | Suspension Body Lift Kit |
| Description_DES | Zone 3" Body Lift Kit |
| Description_LAB | 72-86 Jeep CJ5/CJ7 3in Body Lift |
| Description_MKT | Improve the styling of your Jeep CJ5/CJ7 while maintain the ride quality and handling characteristics with this 3" body lift from Zone Offroad. This kit raises the body up off the frame to allow clearance for larger tires. It includes indestructible body mount blocks, high quality hardware, clutch linkage relocation bracket and more. |
| Description_SHO | 3" Body Lift Kit |
| height | 6.0 |
| length | 14.5 |
| LTL | N |
| weight | 11.0 |
| width | 6.5 |