Zone Offroad Products ZONJ9121 Suspension Body Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Body Lift Kit |
| Description_DES | Zone 1.25" Body Lift |
| Description_LAB | 87-95 Jeep YJ 1.25in Body Lift |
| Description_MKT | Get the clearance you’re looking for with this easy and economical 1.25" Body Lift Kit on your 1987 - 1995 Jeep Wrangler (YJ) . This lift won’t affect your center of gravity, spring rate or steering geometry, so you can fit the bigger tires and eliminate rubbing without any problems. |
| Description_SHO | 1.25" Body Lift |
| height | 2.5 |
| length | 11.0 |
| LTL | N |
| weight | 5.7 |
| width | 7.0 |