Zone Offroad Products ZONJ25N Zone 4.25" Combo Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Adjustable | No |
| Back Spacing | 3.5" |
| California Proposition 65 | ! WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | Jeep TJ 3-4in Front Sway Bar Links |
| Description_DES | Jeep TJ 4.25in Combo Box Kit |
| Description_DES | Nitro- 22.95 x 14.65 x 2 - BP18/EB1 |
| Description_DES | Nitro- 24.70 x 14.80 x 2-3/8 - S1/BP7 |
| Description_DES | Zone 4.25" Combo Lift Kit |
| Description_LAB | 97-06 Jeep TJ 4.25in Combo Lift Kit |
| Description_MKT | Ready for an aggressive look that’s ready to tackle the off road? This 4.25 combo lift kit is what you’re looking for. This complete system greatly increases droop and wheel travel. You’ll easily clear 33" tires with room to twist. Fits 1997 - 2006 Jeep Wrangler (TJ). |
| Description_SHO | 4.25" Combo Lift Kit |
| LTL | N |
| weight | 84.0 |
| Wheel Size | 15 x 8 |