Zone Offroad Products ZONJ23N Zone 4.5" Coil Spring Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Adjustable | No |
| Back Spacing | 4.75" |
| California Proposition 65 | ! WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | Jeep Cherokee (XJ) 3in Leaf Spring |
| Description_DES | Jeep Cherokee (XJ) 4.5in Main Box Kit w/Rear Springs - Chrysler 8.25 |
| Description_DES | Nitro- 24.70 x 14.80 x 2-3/8 - S1/BP7 |
| Description_DES | Nitro- 25.95 x 15.40 x 2 - BP18/EB1 |
| Description_DES | Zone 4.5" Coil Spring Lift Kit |
| Description_LAB | 1984-2001 Jeep Cherokee (XJ) 4.5in Lift Kit w/Rear Springs-Chrysler 8.25 - Nitro |
| Description_MKT | Leave the pavement and explore more in your Jeep with this 4.5" Lift Kit with rear leaf springs. Fit 32" tires and get the ground clearance and wheel travel you want in your 4WD 1984 - 2001 Jeep Cherokee (XJ). Yet another kit from enthusiasts, for enthusiasts. |
| Description_SHO | 4.5" Lift Kit |
| LTL | N |
| weight | 181.0 |
| Wheel Size | 15 x 8 |