Zone Offroad Products ZONF56F Zone 8" Coil Spring Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 08-12 Super Duty Dual Add-a-leaf |
| Description_DES | 2011-16 F250 6in Rear Block Kit w/o ovld |
| Description_DES | 2011-16 F250 8" Coil Kit - GAS (1 coil) |
| Description_DES | 2011-16 F250 8" Front Box Kit 1of2 |
| Description_DES | 2011-16 F250 8" Front Box Kit 2 of 2 |
| Description_DES | Fox Adv Shock 29.84 x 18.25 x 2-S50/EB1 |
| Description_DES | Fox Adv Shock 35.95 x 21.85 x 2-EB1/EB1 |
| Description_DES | Zone 8" Coil Spring Lift Kit |
| Description_LAB | 2011-16 F250/350 8" Lift w/o ovld - GAS |
| Description_MKT | Take your Super Duty to new heights with this 8" lift kit from Zone Offroad. Kits include everything needed from full length coil springs and stout radius arm relocation brackets to steering correction and rear block + add-a-leaf kit. Get the look, performance, and capability your truck deserves with clearance for 38" tires. |
| Description_SHO | 8" Lift Kit |
| weight | 326.7 |