Zone Offroad Products ZONF37N Zone 6" Radius Arm Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 08-10 Super Duty 6in Box Kit |
| Description_DES | 08-12 Super Duty Dual Add-a-leaf |
| Description_DES | 11 Ford F250/350 4in Rear w/ Overload |
| Description_DES | 2005-2022 Ford Super Duty Radius Arm (One) |
| Description_DES | 2005-2022 Super Duty 6in Gas Coil (one) |
| Description_DES | Nitro- 27.40 x 16.20 x 2-3/8 - S50/EB2 |
| Description_DES | Nitro- 33.00 x 19.25 x 2-3/8 - EB1/EB1 |
| Description_DES | Zone 6" Radius Arm Lift Kit |
| Description_LAB | 08-10 Super Duty 6in Gas w/Overload |
| Description_MKT | When you go big you can go anywhere. This 6" Radius Arm Lift Kit puts your truck into a class of its own, letting you clear huge 37" tires. Get the look and performance you want out of your 4WD 2008 - 2010 Ford F-250 / F-350. |
| Description_SHO | 6" Lift Kit |
| LTL | N |
| weight | 347.95 |