Zone Offroad Products ZOND67N Zone 5.5" Radius Arm Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 03-13 Ddge 2500 5in Block Kit-4in Axle |
| Description_DES | 13 3500/14 2500 Ram 4.5in Coils-Pass-Dsl |
| Description_DES | 13 Ram 6.5in Rplmt Radius Arm Box Kit |
| Description_DES | 2014-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 Coils 4.5in Diesel - 5.5in Gas |
| Description_DES | 2014-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 Replacement Radius Arm Box Kit |
| Description_DES | Nitro- 27.40 x 16.20 x 2-3/8 - S50/EB2 |
| Description_DES | Nitro- 33.00 x 19.25 x 2-3/8 - EB1/EB1 |
| Description_DES | Zone 5.5" Radius Arm Lift Kit |
| Description_LAB | 13-18 Ram 3500 5.5 Replacement Radius Arm Kit-GAS |
| Description_MKT | Take your RAM 3500 to new heights with this 5.5" lift kit from Zone Offroad. Kits include everything needed from full length coil springs and stout radius arms to steering correction and rear lift to level the stance. Get the look, performance, and capability your truck deserves with clearance for up to 37" tires. |
| Description_SHO | 5.5" Lift Kit |
| weight | 239.05 |