Zone Offroad Products ZOND62 Zone 4" Standard Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_ASC | Factory wheels fit when paired with factory / original equipment tire size.6.4L Gas models will require exhaust modification to clear the front driveshaft. 5.7L Gas models may require modification |
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 13 3500/14 2500 Ram 4.5in Front Box Kit |
| Description_DES | 14-18 Ram 2500 2.5in Rear Spacer Box Kit |
| Description_DES | 2014-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 4in Coil Spring-Gas |
| Description_DES | Zone 4" Standard Lift Kit |
| Description_LAB | 2014-15 Ram 2500 4in Lift System - GAS |
| Description_MKT | Take your RAM 2500 to new heights with this 4" lift kit from Zone Offroad. Kits include everything needed from full length coil springs and stout radius arm relocation brackets to steering correction and rear lift to level the stance. Get the look, performance, and capability your truck deserves with clearance for up to 37" tires. |
| Description_SHO | 4" Standard Lift Kit |
| weight | 152.85 |