Zone Offroad Products ZOND38N Suspension Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 03-12 Dodge 2500 4in Block Kit-4in Axle |
| Description_DES | 03-12 Dodge 2500 6in Coils - gas |
| Description_DES | 03-13 Dodge 2500 Control Arm Mount Kit |
| Description_DES | 09-13 Dodge 2500 6/8 Front Box Kit |
| Description_DES | Nitro- 27.40 x 16.20 x 2-3/8 - S50/EB2 |
| Description_DES | Nitro- 33.00 x 19.25 x 2-3/8 - EB1/EB1 |
| Description_DES | Zone 6" Lift Kit |
| Description_LAB | 09-12 Dodge 2500 6in Lift w/4"axle - Gas |
| Description_MKT | Built to provide a full 6" of lift for clearance of up to 37" tires, this lift kit corrects suspension and steering geometry so your truck drives and handles great with more capability offroad. Get the look and performance you want out of your 4WD 2009 - 2013 Dodge / Ram 2500 / 3500 Truck. |
| Description_SHO | 6" Lift Kit |
| LTL | N |
| weight | 197.8 |