Zone Offroad Products ZOND35N Zone 6" Coil Spring Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 03-12 Dodge 2500 4in Block Kit-4in Axle |
| Description_DES | 03-12 Dodge 2500 6in Coils - gas |
| Description_DES | 03-13 Dodge 2500 Control Arm Mount Kit |
| Description_DES | 08 Dodge 2500 6/8 Front Box Kit |
| Description_DES | Nitro- 27.40 x 16.20 x 2-3/8 - S50/EB2 |
| Description_DES | Nitro- 33.00 x 19.25 x 2-3/8 - EB1/EB1 |
| Description_DES | Zone 6" Coil Spring Lift Kit |
| Description_LAB | 08 Dodge 2500 6in Lift w/4in Axle-gas |
| Description_MKT | When you go big you can go anywhere. This 6" Lift Kit puts your truck into a class of its own, letting you clear huge 37" tires. Get the look and performance you want out of your 4WD 2008 Dodge / Ram 1500 Mega Cab / 2500 / 3500 Truck. |
| Description_SHO | 6" Lift Kit |
| LTL | N |
| weight | 201.1 |