Zone Offroad Products ZOND134N Zone 6" Coil Spring Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 03-12 Ddge 2500 4in Block Kit-3.5in Axle |
| Description_DES | 03-12 Dodge 2500 6in Coils - Diesel |
| Description_DES | 03-13 Dodge 2500 Control Arm Mount Kit |
| Description_DES | 09-13 Dodge 2500 6/8 Front Box Kit |
| Description_DES | Nitro- 27.40 x 16.20 x 2-3/8 - S50/EB2 |
| Description_DES | Nitro- 33.00 x 19.25 x 2-3/8 - EB1/EB1 |
| Description_DES | Zone 6" Coil Spring Lift Kit |
| Description_LAB | 09-13 Dodge 2500/3500 6in Lift w/3.5in Axle - Diesel |
| Description_MKT | Ready for the big time? Then this is your 6" Lift Kit. You’ll really stand out from the crown when you clear massive 37" tires. Get the look and the performance you want. Fits Diesel 4WD 2009 - 2013 Dodge Ram 2500/3500 trucks. You won’t regret it. |
| Description_SHO | 6" Lift Kit |
| LTL | N |
| weight | 185.7 |