Zone Offroad Products ZOND118N Zone 6.5" Radius Arm Lift Kit - Diesel
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 2014-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 Coils 6.5in Diesel |
| Description_DES | 2014-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 Replacement Radius Arm Box Kit |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 2500 / 2019-2022 Ram 3500 6.5in Rplmt Radius Arm Box Kit |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 2500 / 2019-2022 Ram 3500 T-Case Index - 6 Bolt - Dsl - 6in |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 2500 4.5in Rear Coil Spring Box Kit |
| Description_DES | Nitro- 27.40 x 16.20 x 2-3/8 - S50/EB2 |
| Description_DES | Nitro- 27.9 x 16.6 x 2-3/8 - Special/EB1 |
| Description_DES | Zone 6.5" Radius Arm Lift Kit - Diesel |
| Description_LAB | 19-22 Ram 2500 6.5" Radius Arm|4.5" Rear Coils|Diesel|6-Bolt T-Case|Nitro Shocks |
| Description_MKT | Take your RAM 2500 to new heights with this 6.5" radius arm lift kit from Zone Offroad. Kits include everything needed from full length coil springs and heavy duty radius arms to steering correction and rear lift to level the stance. Get the look, performance, and capability your truck deserves with clearance for up to 37" tires. |
| Description_SHO | 6.5" RA Lift Kit |
| LTL | N |
| weight | 327.1 |