Zone Offroad Products ZOND109N Zone 6.5" Radius Arm Bracket - Diesel
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 2014-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 Coils 6.5in Diesel |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 2500 / 2019-2022 Ram 3500 6.5in Front Box Kit |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 2500 / 2019-2022 Ram 3500 T-Case Index - 6 Bolt - Dsl - 6in |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 3500 5in Rear Box 4 3/8" U-bolt w/o overload |
| Description_DES | Nitro- 27.40 x 16.20 x 2-3/8 - S50/EB2 |
| Description_DES | Nitro- 33.00 x 19.25 x 2-3/8 - EB1/EB1 |
| Description_DES | Zone 6.5" Radius Arm Bracket - Diesel |
| Description_LAB | 19-22 Ram 3500 6.5" RA Brkt; 5" Rear Blk w/o OL; Dsl; 6-Bolt T-Case; Nitro Shock |
| Description_MKT | Take your RAM 3500 to new heights with this 6.5" standard lift kit from Zone Offroad. Kits include everything needed from full length coil springs and radius arm drop brackets to steering correction and rear lift to level the stance. Get the look, performance, and capability your truck deserves with clearance for up to 37" tires. |
| Description_SHO | 6.5" RA Bracket |
| LTL | N |
| weight | 228.4 |