Zone Offroad Products ZOND106N Zone 4" Standard Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 2014-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 4in Coil Spring-Gas |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 T-Case Index - 6 Bolt - Gas |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 2500 / 2019-2022 Ram 3500 4.5in Front Box Kit |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 3500 3in Rear Box w/Overload |
| Description_DES | Nitro - 29.80 x 17.60 x 2-3/8 - EB1/EB1 |
| Description_DES | Nitro- 25.20 x 15.20 x 2-3/8 - S50/EB2 |
| Description_DES | Zone 4" Standard Lift Kit |
| Description_LAB | 19-22 Ram 3500 4" Radius Arm Bracket Gas- 3" Rear Block w/overload- Nitro Shocks |
| Description_MKT | Take your RAM 3500 to new heights with this 4" lift kit from Zone Offroad. Kits include everything needed from full length coil springs and stout radius arm relocation brackets to steering correction and rear lift to level the stance. Get the look, performance, and capability your truck deserves with clearance for up to 37" tires |
| Description_SHO | 4" Standard Lift Kit |
| LTL | N |
| weight | 176.05 |