Zone Offroad Products ZOND101F Zone 4" Radius Arm Lift Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Suspension Lift Kit |
| Description_DES | 2014-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 4in Coil Spring-Gas |
| Description_DES | 2014-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 Replacement Radius Arm Box Kit |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 2500 / 2013-2022 Ram 3500 T-Case Index - 6 Bolt - Gas |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 2500 / 2019-2022 Ram 3500 4.5" Replacement Radius Arm Box Kit |
| Description_DES | 2019-2022 Ram 3500 3in Rear Box w/o Overload |
| Description_DES | Fox Adv Shock 25.64 x 16.05 x 2-S50/EB1 |
| Description_DES | Fox Adv Shock 30.05 x 18.46 x 2-EB1/EB1 |
| Description_DES | Zone 4" Radius Arm Lift Kit |
| Description_LAB | 19-22 Ram 3500 4" Radius Arm Gas - 3" Rear Block w/o overload - Adventure Shocks |
| Description_MKT | Take your RAM 3500 to new heights with this 4" lift kit from Zone Offroad. Kits include everything needed from full length coil springs and high strength radius arms to steering correction and rear lift to level the stance. Get the look, performance, and capability your truck deserves with clearance for up to 37" tires |
| Description_SHO | 4" RA Lift Kit |
| LTL | N |
| weight | 240.0 |