Vibrant Performance 12868 Vertical Flow Intercooler Core, 24" Wide x 6" High x 4.5" Thick
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Add-On | N/A |
| Core Thickness | 4.500 in |
| Core Width | 24.000 in |
| Description_ASM | Universal |
| Description_DEF | Intercooler Core |
| Description_DES | Vertical Flow Intercooler Core, 24" Wide x 6" High x 4.5" Thick |
| Description_EXT | Vertical Flow Intercooler Core, 24" Wide x 6" High x 4.5" Thick |
| Description_INV | INTERCOOLER |
| Description_LAB | Intercoolers and Oil Coolers |
| Description_SHO | VerticalI/C24x6x4.5 |
| height | 5.51 |
| height | 6.000 in |
| length | 24.8 |
| LTL | N |
| Material | 6061 Aluminum |
| Prop 65 Yes/No | No |
| Title | Vibrant Performance - 12868- Vertical Flow Intercooler Core, 24 in Wide x 6 in High x 4.5 in Thick |
| weight | 19.14 |
| width | 13.78 |