Taylor Cable 73061 8mm Spiro-Pro Ignition Wire Set
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Spark Plug Wire Set |
| Description_DES | 8mm Spiro Pro LS Universal 90 Degree Black |
| Description_DES | 8mm Spiro-Pro Ignition Wire Set |
| Description_EXT | 8mm Spiro Pro LS Universal 90 Degree Black |
| Description_EXT | 8mm Spiro-Pro Ignition Wire Set; Spiro-Wound; LS Universal Fitment; 90 deg. Boot; Coil Type; Black; |
| Description_FAB | 8mm Spiro-Pro Ignition Wire Set |
| Description_INV | 8mm Spiro Pro LS univ 90 Degree Black |
| Description_LAB | Proposition 65 |
| Description_MKT | Spiro Pro 8mm wire is the top choice of Racers and Enthusiasts due to its affordable value and overall high performance features. Offers heat protection to 600º F. Provides 65,000 volts of dielectric strength. |
| Description_SHO | Ignition Wire Set |
| Description_SHO | Spark Plug Wire Set |
| height | 10.0 |
| length | 3.0 |
| LTL | N |
| weight | 2.13 |
| width | 11.5 |