Taylor Cable 44506 Spiro-Pro 8mm Spark Plug Wire Repair Kit
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Description_DEF | Single Lead Spark Plug Wire |
| Description_DES | 8mm Spiro Pro Repair Lead 14 inch 135 Black |
| Description_DES | Spiro-Pro 8mm Spark Plug Wire Repair Kit |
| Description_EXT | 8mm Spiro Pro Repair Lead 14 inch LS 135 Black |
| Description_EXT | Spiro-Pro 8mm Spark Plug Wire Repair Kit; Incl. 135 deg. Plug Boot/Terminal; 14 in. Length; Spiro-Wound; Coil Type; 54 in. Lead; Black; |
| Description_FAB | 54 Inch Leads |
| Description_FAB | Easy Replacement For Damaged Individual Wires |
| Description_INV | 8mm Spiro Pro Repair 14 in 135 Black |
| Description_LAB | Proposition 65 |
| Description_MKT | Since 1923, Taylor Cable Products has been setting the pace on both the street and the track. Crafting performance ignition plug wires for over 90 years, Taylor Cable provides the spark you need to take the win. With Taylor Cables "Tradition of Legendary Quality," you know youre getting the best that money can buy. That is because Taylor not only builds products for enthusiasts, we are enthusiasts. |
| Description_SHO | SprkPlgWireRpKt |
| Description_SHO | Wire Repair Kit |
| height | 8.5 |
| length | 2.0 |
| weight | 0.1 |
| width | 4.5 |