Taylor Cable 38882 Convoluted Tubing Fittings; 0.5 in.; Black; Incl. 3 Tees; 5 In-Line Connectors
Albertan Owned
Financing Available
Top-Quality Suppliers
Description
Specifications
| Color | Black |
| Description_DEF | Wire Conduit |
| Description_DES | 1/2in tee/inline fittings kit black |
| Description_EXT | Convoluted Tubing Fittings; 0.5 in.; Black; Incl. 3 Tees; 5 In-Line Connectors |
| Description_INV | 1/2in tee/inline fittings kit black |
| Description_SHO | Convoluted Tubing |
| height | 11.0 |
| length | 1.0 |
| LTL | N |
| Size | 0.5 |
| Title | Taylor Cable 1/2in Tee/inline Fittings Kit Black |
| weight | 0.05 |
| width | 4.0 |